středa 17. října 2012

Podzimní traily

Tak už tu máme pravý podzim. Pára od pusy ukazuje na to, že s teploměrem už to moc nepohne ... ale ta příroda !!! Všechny stromy červené, pod nohama listí ... při dnešní běhu jsem dokonce zjistil, že některé cesty jsou pokryté souvislou vrstvou borového jehličí ... obojí dokonalá klouzačka. Alespoň to bystří smysly ...  Jak se nám ten čas posouvá, přijde chvíle, kdy budu muset definitivně "přeladit"na tmu. Když jsem vloni na podzim začínal běhat, nepřišlo mi nijak zvláštní vyrážet denně do tmy a často i deště. Na tyhle podmínky si budu muset v hlavě přehodit výhybku ... ještě se mi ale moc nechce. Tak se zatím snažím běhat za sluníčka, poslední kilometry městem už ale denní světlo nahrazují pouliční lampy.

Mám rád všechna roční období, běhám od zimy do zimy, ale podzim je období nejbarevnější a nejfotogeničtější. Občas tedy na běh vezmu foťáček, abych se pak ještě jednou doma pokochal romantikou podzimního lesního běhu. V přírodě jsem trávil vždy hodně času ... za mlada u ohňů trapských osad, pak na horolezeckých lanech ve skalních stěnách a ještě později v sedlech horských kol. Příroda kolem zůstávala neměnná a nebo se zase hýbala příliš rychle, až běh přinesl jakýsi kompromis ... scenérie se mění, ale zůstává dost času na zapamatování obrazu.
Stále dokážeme se Samem objevovat nové cestičky a nová lesní zákoutí a nikdy mě nijaké stopky nedokáží donutit k tomu, abych na chvíli nezastavil. Tak se chvíli kochejte se mnou ...2 komentáře:

  1. Parada! Dobre, ze obcas fotak vezmes. Ja dneska rano vybihala do mlhy husty jako kefir - za normalnich okolnosti (auto, prace, spech) jsou to nervy, ale pri behu je to ticha nadhera...

    OdpovědětVymazat
  2. Moc hezky!!! hlavne by me i zajimalo, jak jsi docilil, ze tvuj pes vydrzi tak cisty!:)..?? Uplne v tom slunicku zari! To ta moje... ta je vzdycky jako prase:).. vymete kdejakou kaluz, vodu, hlidu.. [tedy je max stastna, al;e taky maximalne spinava:)]
    Ale ty fotky chytaji hezkou barevnou naladu zacinajiciho podzimu.. No po Stromovce musim vyrazit nekam dal do prirody.. At nam to beha a tem nasim 4-nohym slubezcum taky! MSF! 12:)

    OdpovědětVymazat